סניף ראשי: דיזינגוף 135, תל אביב

חמש עובדות שכדאי על קורקינט חשמלי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הם מעוצבים בקפידה, גונבים את ההצגה ומאפשרים לנו לנסוע בסטייל בתוך העיר ומחוצה לה בקלות רבה.

הם כמובן קורקינטים שנעשו חלק מהנוף בגוש דן ושינו פלאים את שגרת חייהם של אנשים רבים. נראה כי צעירי תל אביב כבר לא עומדים בפקקים של תל אביב, אלא רוכשים קורקינטים בטיחותיים המאפשרים להם לחסוך בזמן וגם לעלות את הקורקינט לרכבת.

אז בואו נראה 5 עובדות סופר מגניבות על קורקינטים

1. האבולוציה של הקורקינט, מסתבר שיש כאן יד ישראלית ​

הקורקינטים הראשונים שהומצאו בסוף המאה ה-19 היו מעץ, יוצרו לראשונה בצרפת וענו לשם "טרוטינט", משם נגזר שמו. 

בשנת 1919 חברה אמריקאית השיקה קורקינט עם מנוע בנזין, בשנת 1986 הומצא הקורקינט המתכתי לילדים ובתחילת שנות ה- 2000 מהנדס ישראלי המציא את הקורקינט החשמלי הראשון עם סוללת ליתיום. 

רק בשנת 2013 הקורקינטים החשמליים החלו להגיע בהמוניהם לישראל ונעשו טרנד לוהט.

2. הנסיעה על קורקינט חשמלי היא מיומנות שנרכשת ​

הנסיעה על קורקינט חשמלי, היא קלה מאוד ולא נדרשת מיומנות קודמת. בשונה מכלי רכב חשמליים אחרים, נסיעה על קורקינט חשמלי הוא ניסיון שנרכש, משום שיש צורך לאזן את הגוף בעת הנסיעה, אולם לאחר כמה ימים מתרגלים לנסיעה. כמובן חלה חובת חבישת קסדה בעת הנסיעה, היא יכולה להציל חיים! אז אל תתפתו לרכוב ללא קסדה.

3. ניתן להכניס את הקורקינט החשמלי לרכבת

על פי המידע הקיים באתר רכבת ישראל, מותר לעלות קורקינט חשמלי בחופשיות לרכבת, גם בשעות העומס. מדובר ביתרון משמעותי, כיוון שרבים נוסעים מביתם לרכבת, מהרכבת למקום עבודתם וזקוקים לנסוע מרחקים קצרים בין התחנה לביתם או למקום עבודתם. 

רק לסבר את האוזן, באופניים חשמליים הסיפור שונה וניתן לעלות רק אופניים מתקפלים עד קוטר גלגלים שאינו עולה על "20 בכל ימי ושעות פעילות הרכבת, אך מעל גודל זה ישנם ימים מסוימים שמותר. בכל מקרה תמיד מומלץ להתעדכן בהגבלים באתר של רכבת ישראל.

4. אין צורך לקחת את הסוללה או המושב ​

קורקינטים חשמליים לא רק מתקפלים במהירות שיא ונהפכים לתרמיל קל לנסיעה, אלא הסוללה שלהם מגיעה בילד-אין בכלי, ולכן אין כל צורך לסחוב את הסוללה ממקום למקום. 

אין ספק שמדובר בנוחות בלתי מתפשרת.

5. אין צורך בביטוח ​

לפי הגדרות משרד התחבורה ומכון התקנים רוכבי קורקינט חשמלי אינם מחויבים לבטח אותו, אין צורך ברישוי וכמובן שלא ברישיון נהיגה. 

אולם, על פי החוק הנסיעה על קורקינט חשמלי מגיל 16, מהירותו תוגבל ל-25 קמ"ש וההספק יהיה עד 250 ואט.

כמו כן ב-CityRunner  ניתן לרכוש ביטוח תאונות אישיות הכולל רכיבה על קורקינט חשמלי.